Podsumowanie XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w MBP w Opocznie

cze 13 2017

Od 1 do 9 czerwca 2017 r.  w Oddziale dla dzieci przeżywaliśmy XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W tym roku hasło przewodnie akcji brzmiało „CZYTANIE ZBLIŻA”.

DSCF6589
Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto czytania organizowane w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
Oddział dla dzieci od lat włącza się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Do udziału w tej akcji czytelniczej zapraszamy osoby znane w naszej gminie, dla których ważna jest edukacja czytelnicza najmłodszych. Nasi goście wiedzą, że czytanie dziecku wszechstronnie je rozwija: emocjonalnie, umysłowo i moralnie.
W tym roku zaproszenie do wspólnego czytania przyjęli: Michał Konecki – prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Opocznie, Adam Grabowski – dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie, Andrzej Śliwka – dyrektor Miejskiego Domu Kultury oraz pani Józefa Nita – poetka OKL „Nad Wąglanką”. Do udziału w akcji włączył się również dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opocznie – Jerzy Misiurski oraz bibliotekarki: Maria Wijata, Beata Wójcik i Iwona Chróstowska.

Podczas XVI edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Oddział dla dzieci odwiedziło w sumie 111 małych czytelników. Choć  akcja głośnego czytania w ramach TCD dobiegła końca, przypominamy że akcja Cała Polska czyta dzieciom trwa cały rok – zapraszamy do biblioteki!