Spotkanie z Panem Romanem Czejarkiem

Lis 08 2018

W środę 7 listopada w naszej bibliotece odbyło spotkanie autorskie z panem Romanem Czejarkiem. Dziennikarz, radiowiec, pisarz, fotograf, konferansjer – kojarzony przede wszystkim z Programem 1 Polskiego Radia i „Lata z Radiem”. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w naszej bibliotece. Pan Roman oczarował wszystkich przybyłych gości swoją elokwencją, wiedzą, inteligencją, urokiem osobistym, przytaczał zabawne sytuacje zza mikrofonu i zza sceny, mówił o blaskach i cieniach bycia rozpoznawalnym, o swoich zainteresowaniach. Autor książek : „Sekrety Szczecina”, „Sekrety Pomorza Zachodniego”, „Kochane Lato z Radiem” oraz „Polska według Czejarka”.
Pan Roman jest również miłośnikiem dalekich podróży i to stało się tematem przewodnim spotkania. Opowiedział i zilustrował nam swoje wyprawy na Kubę, do Peru, Laosu i Afganistanu. Najwięcej czasu poświęcił opowieściom na temat wyprawy badawczej na dno Kanionu Colca w Ameryce Południowej. Podczas wyprawy dziennikarz sporządzał dokumentację fotograficzną, pełnił też rolę rzecznika prasowego. Z wielkim rozrzewnieniem czytelnicy słuchali o peruwiańskiej szkole, która nosi imię Jana Pawła II.
Na koniec nie zabrakło oczywiście indywidualnych rozmów z gościem, autografów w jego książce oraz wspólnego, grupowego zdjęcia.
Dziękujemy serdecznie za przybycie oraz przyjazną atmosferę panu Romanowi i wszystkim uczestnikom tegoż spotkania.