Programy i projekty

Miło nam poinformować, iż Miejska Biblioteka Publiczna w Opocznie zakwalifikowała się do II etapu Konkursu „Książkowe Emporium”, którego organizatorem jest Lustro Biblioteki oraz Wydawnictwo Zielona Sowa.
http://lustrobiblioteki.pl/2018/03/odkrywamy-ksiazkowe-emporium-konkurs-dla-bibliotek/

Lustro-Biblioteki-logotyp-wersja-podstawowa1-1
Miejska Biblioteka Publiczna w Opocznie otrzymała w 2017 roku 22000 zł dofinansowania zadania
w ramach Programu Wieloletniego„NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA”
PRIORYTET 1 – ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH DO BIBLIOTEK PUBLICZNYCH ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.
bnczytelnictwo
Miejska Biblioteka Publiczna w Opocznie brała udział w projekcie FunEnglish w bibliotece.
Biblioteka otrzymała dostęp do kursu bezpłatnie, dzięki udziałowi w projekcie „FunEnglish w bibliotece”. Zarówno biblioteka, jak i dzieci uczestniczące w kursie, mogły także uczestniczyć w specjalnych konkursach organizowanych przez FunEnglish.pl i Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która prowadzi Program Rozwoju Bibliotek.

logo kwadratowe FunEnglish.pl funmedia_logo - małe i przezroczyste

 .

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Opocznie jako jedna z czterech bibliotek w województwie łódzkim otrzymała grant w wysokości 4000 złotych w ramach II edycji konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam” Fundacji Banku Zachodniego WBK na projekt „Ławeczka Esterki”.

visual---tu-mieszkam-tu-zmieniam-2015_56506

Miejska Biblioteka Publiczna w Opocznie przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2015” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

logo_larixlogo-mkidn

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Opocznie przystąpiła do projektu „Akcja e-motywacja” prowadzonego przez Fundację Orange. Celem projektu jest aktywizacja i wspieranie osób starszych w ich rozwoju osobistym i społecznym.

Microsoft PowerPoint - en_basic_foundation_v13.ppt

Miejska Biblioteka Publiczna w Opocznie bierze udział w akcji „Czytam sobie”. Celem projektu skierowanego do dzieci w wieku 6-8 lat jest promocja czytelnictwa.

logo_akcjacs_zielony-bialy

 

W ramach współpracy z WBP w Łodzi w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opocznie działa Opoczyński Dyskusyjny Klub Książki. Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego „Promocja Czytelnictwa” ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

logo

Miejska Biblioteka Publiczna w Opocznie realizuje projekt Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej (CATL),t realizowany przez Fundację Ośrodka KARTA w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

logo_catl

Miejska Biblioteka Publiczna w Opocznie bierze udział w akcji ŁÓDZKIE CZYTA. Jest to kampania społeczna promująca czytanie jako rodzaj atrakcyjnego sposobu spędzania wolnego czasu oraz jako cenne, niezastąpione źródło pozyskiwania wiedzy i informacji.

logo-trans