Wieczór autorski Wita Szostaka

kwi 26 2017

O fascynacji oberkami, ale również o swojej pasji opowiadał w opoczyńskiej bibliotece Wit Szostak. 25 kwietnia 2017 r. Miejską Bibliotekę Publiczną w Opocznie odwiedził Wit Szostak, autor książki „Oberki do końca świata”. Spotkanie odbyło się w ramach festiwalu Opoczno Stolicą Oberka 2017.P1020349

Podczas spotkania gość mówił o swojej fascynacji kulturą ludową i tradycją. Wit Szostak swoją karierę pisarską rozpoczynał jako autor powieści fantastycznych, z czasem jednak krąg jego zainteresowań przeniósł się w inne obszary.

„Oberki do końca świata” to książka o ostatnim pokoleniu wiejskich muzykantów. To nie tylko powieść etnograficzna ale również historia ludzi mieszkających na wsi i tworzących niesamowitą muzykę i jednocześnie borykających się z problemami codzienności. Autor zafascynowany oberkiem jeździł na wieś i uczył się gry na skrzypcach. Po kilku latach nauki narodził się pomysł by to doświadczenie opisać i przekazać czytelnikom zupełnie inną perspektywę widzenia świata.

Wśród zgromadzonych gości znalazło się szerokie grono fanów twórczości Wita Szostaka. Spotkanie było dla nich okazją do nawiązania dialogu z autorem na temat miejsca kultury ludowej w literaturze współczesnej.